CLOSE

Menu strony

facebook

Słowo od Naczelnego

Grzyb Naczelny

„Grzyboteka” to pierwsze polskie czasopismo popularnonaukowe w całości poświęcone grzybom. Tworzymy je jako zespół mykopasjonatów we współpracy z mykologami, dlatego – zachowując popularnonaukowy charakter magazynu – dbamy o naukowe podstawy. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno początkujący grzybiarz (także ten zbierający od wielu lat kilka podstawowych gatunków), jak i zapalony mykopasjonata. Jednym słowem – magazyn jest skierowany do wszystkich, którym temat grzybów nie jest obcy. „Grzyboteka” aspiruje do całościowego przedstawienia zagadnień dotyczących królestwa grzybów. A jest to królestwo równie fascynujące, co tajemnicze.

Grzyby zewsząd nas otaczają i występują tam, gdzie byśmy się ich zupełnie nie spodziewali. Codziennie wdychamy ich zarodniki, wybieramy się do lasu po owocniki, fotografujemy, ponieważ przyjmują przeróżne kształty i formy, a także cieszą nasze oczy mnogością barw. Niektóre z nich są jednak niewidoczne, przez co mogą powodować w naszych organizmach przeróżne choroby. Jedne gatunki przyczyniają się do rozkwitu bujnego życia drzew i innych roślin, inne – zasiedlając żywe rośliny – prowadzą do ich osłabienia i obumierania, a jeszcze inne rozkładają materię i uwalniają zgromadzone w niej substancje, dzięki którym może rosnąć nowe zielone życie. Grzyby rosną dosłownie wszędzie, a jeszcze tak mało o nich wiemy. Powstają na ich temat liczne książki, filmy, a w Internecie aż huczy od działalności grup facebookowych. Chcemy poprzez ten magazyn razem z Wami odkrywać wspaniały świat królestwa Fungi. Jesteście na to gotowi? Mam nadzieję, że tak. Zanurzmy się w ten świat wspólnie.

Mateusz Słyk - Redaktor Naczelny "Grzyboteki"

Najnowsze artykuły i posty

czytaj całość

Podaruj Grzybotekę - druga sztuka -50%

Zdjęcie postu

Ruszamy z akcją PODARUJ GRZYBOTEKĘ! Od dzisiaj w przypadku zakupu dwóch tych samych numerów Grzyboteki jeden z nich otrzymacie za połowę ceny! To na prawdę świetna okazja, by podzielić się naszym czasopismem z bliskimi. Zapraszamy!

Nowości w sklepie

Okładka nr 2

Grzyboteka nr 3 - GRUDZIEŃ 2023 - wydanie papierowe

Okładka nr 2el

Grzyboteka nr 3 - GRUDZIEŃ 2023 - wydanie PDF

Odwiedź sklep

back to top